समाचार

नेपालगञ्जबाट आएको यति एयरलाइन्सको बिमान दुर्घटना , १ जना घाइते !

काठमाडौं : यति एयरलाइन्सको विमान अवतरणको क्रममा त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको धवनमार्गबाट चिप्लिएर दुर्घटनामा परेको छ । नेपालगञ्जबाट आएको यति एयरलाइन्सको ए टी आर ७२ विमान अवतरण गर्ने क्रममा चिप्लिएको बताइएको छ ।दुर्घटनामा १ जना घाइते भएको विमानस्थल कार्यालयले जानकारी दिएको छ । अन्य यात्रु भने सकुशल रहेका छन् ।

धावनमार्गमा जहाज चिप्लिएपछि अहिले विमानस्थलमा उडान र अवतरण बन्द भएको छ।घाइतेको केएमसी अस्पताल सिनामंगलमा उपचार भैरहेको छ । अरु यात्रु सुरक्षित रहेको र उनीहरुलाई जहाजबाट बाहिर निकालिसकिएको पनि विमानस्थल कार्यालयले जनाएको छ ।

काठमाडौं : तीनदिनदेखिको अविरल वर्षाका कारण कलंकीको विभिन्न स्थान डुबानमा परेको छ । कलंकीको मैत्रीनगर र खसीबजार क्षेत्रका घरहरु डुबानमा परेका हुन् । बाढीको कारण कलंकीमा रहेका मालपोत कार्यलय, ट्राफिक कार्यलय तथा प्रहरी कार्यलय पनि डुबानमा परेको छ । सडक, घर जलमग्न भएपछि जनजीवन कष्टकर बनेको छ । खसीबजार र मैत्रीनगरका घरहरुको लगभग एकतल्ला डुबेको छ ।

सिरहा : कमला नदीमा आएको बाढी सिरहा नगरपालिका ६ स्थित बसपिट्टा गाउँ पसेको छ। सिँचाईका लागि निर्माण गरिएका ‘एन्टी फल्ड सुलुस’ अधुरै छोड्दा त्यहीबाट बाढी गाउँमा आएको हो।बाढी गाउँमा पस्न थालेपछि स्थानीय प्रशासनले रोक्नका लागि प्लाष्टिक बोरामा माटो हालेर पानी बन्द गराउने काम गरिरहेका छन्। लगातार चार दिनदेखिको वर्षाले कमला नदीमा बाढीको बहाव बढ्दै गएको छ।

स्थानीय इन्द्रजीत यादवका अनुसार शुक्रबार बिहानदेखि कमला नदीको बाढी गाउँ पस्न थालेको हो।सयौं बिघाह जग्गा डुबानमा परेको छ।बाढीबाट त्रसित स्थानीयले प्रहरी प्रशासनलाई खबर गरेपछि कमलाको पानी आउने मुहान प्लाष्टिक बोरामा माटो हालेर पुर्ने कार्य भइरहेको उनले बताए।

बाढी नरोकिए घरघरमा पानी पस्ने खतरा बढ्दै गएको उनले सुनाए। कमला नदी नियन्त्रण योजना कार्यालय जनकपुरले उक्ता एन्टी फल्ट सुलुस निर्माण गरिरहेका थिए। सिरहा प्रहरी प्रवक्ता डिएसपी अपिलराज बोहराका अनुसार बाढी गाउँ पस्न लागेको खबर पाउनासाथ बाढी रोक्ने कार्यमा स्थानीयवासी, सशस्त्र प्रहरी, नेपाली सेना खटिएका छन्। अहिले बोरामा माटो हालेर कमला नदीबाट पानी रोक्ने कार्य भइरहेको उनले जानकारी गराए। बाढीले अहिलेसम्म धेरै क्षति नपुर्‍याएको उनले बताए।

भविष्यको लागि यी १५ कुराहरु बुझिराख्नुहोला ! तपाइको जीवन सफल अनि खुशी हुनेछ !!

– आफ्नो स्वयमको स्थान मा रहनुस ताकी स्वतन्त्र जीवन जिउनुको आनन्द उठाउन सकियोस ।

– आफ्नो बैक ब्यालेन्स र भौतिक सम्पत्तीलाई आफ्नो साथ मा राख्नुस , कसैको बहकाब र प्रेम मा परेर आफ्नो सम्पत्ती अरुको नाम मा नगर्नुस ।

– आफ्नो बच्चाहरुको यो भरोसामा निर्भर नहुनुस कि उनिहरुले तपाइलाई सेवा गर्छ । किनकी समय बदल्ना साथ उनिहरुको प्राथमिकता पनि बदलिन्छ , र कहिलेकाही त चाहेर पनि केही गर्न सकिरहेको हुदैन ।

– ती मान्छेहरुलाई आफ्नो मित्रतामा सामेल राख्नुस जसले तपाइलाई खुशी देख्न चाहन्छ यानिकी तपाइको हितैषी ।

– कसैसित पनि आफ्नो तुलना नगर्नुस र कसैसित कुनै आशा नराख्नुस ।

– आफ्नो सन्तानहरुको जिन्दगीमा दखलअन्दाजी नगर्नुस , उनिहरुलाई आफ्नो तरीकालाई आफ्नो जिन्दगी जिउन दिनुस , र तपाईं आफ्नो तरीकाले आफ्नो जिन्दगी जिउनुस ।

– वृद्धअवस्थामा आधार बनाएर कसैसित सेवा गराउने र सम्मान पाउने प्रयास कहिल्यै नगर्नुस ।

– मानिसहरुको कुरा सुन्नुस तर आफ्नो स्वतन्त्र विचारले निर्णय लिनुस ।

– प्रार्थना गर्नुस तर भिख नमाग्नुस , यहासम्म कि भगवान सित पनि नमाग्नुस , भगवान सित माग्नुछ भने माफी र हिम्मत माग्नुस ।

– आफ्नो स्वास्थ्यलाई ध्यान दिनुस , उमेर को साथ मा सानोतिनो समस्या आइरहन्छ , पौष्टिक आहार र सन्तुलित भोजन खानुस ।

– आफ्नो जिवनलाई उमङ्गमय जीवन जिउने प्रयास गर्नुस , सबैलाई खुशी बाड्नुस ।

– जिवनमा स्थायी केही पनि छैन चिन्ता पनि छैन यो कुरालाई याद राख्नुस ।

– आफ्नो सामाजिक जिम्मेवारीलाई रिटायरमेन्ट हुनुभन्दा पहिले पूरा गर्नुस ,याद जबसम्म तपाईं आफ्नो लागि जिउन शुरु गर्नुहुन्न तबसम्म जिबित हुनुहुन्न ।

Related Articles

Close